АгроСофт ::: автоматизація бухгалтерського обліку
Navigation
Sign In
Enter Email or Username

Password



Not a member yet?
Click here to register.

Forgotten your password?
Request a new one here.
Forum Threads
Latest Articles
Інформація
Наші контакти

Контакти

Директор
тел. (0432) 46-63-49


Фінансовий відділ
тел. (0432) 57-31-12


Відділ обслуговування
тел./факс (0432) 46-17-40
тел. (0432) 46-63-49  
  (097) 099-66-85
  (063) 288-54-49
  (066) 513-24-38

e-mail: servise@agrosoft.com.ua

Регіональний представник

ФОП Лебеда Володимир Петрович
тел. (0432) 57-31-12

e-mail: agrosoft@ukr.net
свідоцтво платника ЄП
витяг для платника ЄП
свідоцтво ЄДР

Регіональний представник

ФОП Шило Сергій Володимирович
тел. (044) 383-18-72
 моб. (097) 579-27-93,
        (066) 764-33-07,
        (063) 906-41-88,
       ----------------
        (050) 988-63-85,
        (063) 804-98-29,
       (096) 401-53-93

e-mail: agrosoft@email.ua
свідоцтво платника ЄП
свідоцтво ЄДР
витяг з ЄДР *

АгроСофт рекомендує
Спробуємо здати персоніфікацію?
Новини
Отже, згідно календарного плану, час подання місячного звіту до ПФУ закінчився. Можна, нарешті, полегшено зітхнути!
Ну, і хто може похвалитися зданим звітом? Показуйте, не соромтеся... Ні-ні, Вам, бухгалтери невеликих приватних структур, я вірю! Я хотів би побачити результати бухгалтерів бюджетних установ. Один..., два..., ще один... Все? А чому так мало? Невже не встигли? Та ж постанова про нову форму звітності вийшла ще у листопаді минулого року! Що кажете? Пізно отримали оновлення АРМ-ЗС, не сходиться фонд заробітної плати, неправильно рахуються таблички, проблеми з друком, не зрозуміло як показувати деякі суми? Так треба ж було запитувати у свого інспектора у місцевому відділенні пенсійного фонду! Питали і нічого не з'ясували, ніщо не допомогло? Оце вже дивно... А на папері так все гарно розписано...
Сподіваюсь, усі зрозуміли, що у приведеній вище, дещо саркастичній, формі описано загальну картину щодо подання пенсійної звітності за січень 2010 року. А тепер - до справи. Розглянемо поточний стан справ та спробуємо зорієнтуватися, що робити...

Дійсно, за офіційними інструкціями все мало бути красиво: за два місяці усі мали ознайомитися з новими бланками, зрозуміти логіку побудови звіту, отримати потрібне програмне забезпечення і спокійно сформувати та здати звіт. Але, на жаль, "хотіли як краще, а вийшло як завжди". І справа не в самому звіті чи нових бланках. Тут якраз все нормально. Так, в сукупності все вийшло трохи заплутаним, але бухгалтеру не звикати, поступово можна розібратися. Проблема виявилася за тим самим "спеціальним програмним забезпеченням" (як сказано у постанові). На його роль у ПФУ давно планували і, нарешті, поставили розробку ТОВ "Бест звіт". Програма, яку ПФ розповсюджує для формування своєї звітності, АРМ-ЗС - це, по суті, демо-версія "Бест звіт плюс". Власне, чи не єдина відмінність - малюнок під час відкриття програми (його, між іншим, будь-хто може легко замінити на все, що завгодно, адже це звичайна картинка ZSplash.jpg в кореневому каталозі програми). Взагалі-то, цього факту, ніби, ніхто й не приховує. ПФУ відкрито повідомляє, що "АРМ-ЗС розроблений з використанням технології програмного комплексу “Бест звіт плюс” на основі договору між Інформаційним центром персоніфікованого обліку Пенсійного фонду України і ТОВ "Бест звіт" ". Воно то так, але нехай кине в мене камінь той, хто знайде, що ж саме у цій програмі зробив ІЦПО. Адже, цілком очевидно, що суть згаданого договору полягає лише у взаємній домовленості між ПФУ і ТОВ "Бест звіт", яка немає нічого спільного з створенням нового "спеціального програмного забезпечення". Насправді все простіше: ПФУ не докладає жодних зусиль до розробки нового, дійсно спеціалізованого, програмного забезпечення, створеного власними спеціалістами, а, натомість, пропонує готовий продукт від сторонніх розробників з комерційної структури, яка за таку послугу отримує систему масового добровільно-примусового розповсюдження цього програмного продукту на території усієї країни. Оцінювати цю схему з боку законності ми не маємо компетенції, тому залишимо усе на совісті відповідальних за її існування осіб.

Що ми маємо на сьогодні? Пенсійний фонд розповсюджує базову версію АРМ-ЗС 8.82. Це збірка, яка дозволяє встановити АРМ-ЗС, але не підходить для роботи з місячною звітністю. В ній багато помилок, відсутні деякі функції, немає імпорту первинної інформації із зовнішніх файлів тощо. Більш-менш працездатний варіант - версія 8.83. У ній дещо виправлено, а головне - з'явився інструмент імпорту та розкрито відповідні формати, що дозволяє виконувати експорт інформації із програм для розрахунку заробітної плати.Тут потрібно зробити відступ для пояснення механізму оновлення ПЗ "Бест звіт".
Оновлюватися можна лише поступовими кроками. Тобто, наприклад, маючи версію 8.82.2, неможливо оновитися відразу до 8.82.5, а потрібно спочатку встановити 8.82.3, потім - 8.82.4, а вже потім - 8.82.5. Але з цього правила є виключеня. Час від часу випускається кумулятивна версія, яку можна встановлювати напряму, оскільки в ній містяться усі проміжні версії. От і між АРМ-ЗС 8.82 та 8.83 було випущено цілий ряд версій, але 8.83 є кумулятивною, тому її можна ставити відразу на 8.82. Отримати потрібний файл оновлення можна вільно у зручний для користувача спосіб. Якщо є угода на абонентське обслуговування з дилером ТОВ "Бест звіт", то він і надасть це оновлення за встановлену плату, а безкоштовно його можна вимагати у місцевому відділі ПФУ, а можна й самостійно завантажити з мережі Інтернет. Зараз є немало ресурсів, де можна знайти оновлення "Бест звіт плюс". Хто уважно читав попередній текст, зрозумів, що "АРМ-ЗС"="Бест звіт плюс", тому не дивно, що оновлення у них спільні. А без реклами сторонніх сайтів, можна вказати, наприклад, на офіційне представництво ІЦПО ПФУ: http://www.spov.com.ua . Повертаємося до розгляду поточної ситуації.
На даний час базову версію АРМ-ЗС 8.82 бажано оновити не лише до 8.83, а й далі. Адже вже існує кумулятивна версія 8.84, та дві вищих проміжних - 8.84.1 і 8.84.2 (цікаво, що на spov.com.ua пропонують вже 8.84.3, хоча для "Бест звіт плюс" такої ще немає, але зовсім не згадують про дві попередні).

Отже, на першому етапі, задача бухгалтера - встановити базову версію АРМ-ЗС 8.82, налаштувати в ній свої реквізити (картка установи) і оновити її шляхом 8.82-8.83-8.84-8.84.1-8.84.2(-8.84.3 ?). Далі потрібно внести до АРМ-ЗС первинну інформацію для формуваня звіту. Це можна зробити як вручну, так і скористатися експортом своєї програми для розрахунку заробітної плати. Наприклад, "АС-Зарплата" з версії 3.3.459 дозволяє виконати таку операцію. В принципі, порядок заповнення таблиць значення не має. Тим не менше, рекомендується заповнювати спочатку таблицю 6 (а також 7 і 9, якщо потрібно), а вже потім - таблицю 1 (а також 2, 3, 4 якщо потрібно), оскільки між ними є деякий контроль. Таблиці 5, 8, 10 передбачають додаткову інформацію про трудові відносини (терміни дії, умови) і можуть заповнюватися будь-коли.

Отже, на другому етапі, задача бухгалтера - будь-яким способом заповнити усі потрібні таблиці звіту, притримуючись такого порядку таблиць: 6 (7,9)-1 (2,3,4)-5(8,10). Після первинного заповнення таблиць настає час їх перевірки та остаточного формування звіту. Таблиці 5, 6, 7, 8, 9, 10 є простими списками із загальними підсумками, тому потребують звичайної уваги при внесенні даних. А ось таблиці 1, 2, 3 ,4 є контролюючими і визначають значення деяких своїх граф із інших таблиць. Не дивлячись на те, що ряд таких контрольних значень піддається ручному коригуванню, кінцевий результат все-одно вираховується автоматично. На жаль, алгоритми взаємозв'язків між таблицями майже не описані, а ті правила, що ніби мають працювати, насправді містять багато помилок. Такі помилки навіть важко систематизувати, оскільки вони можуть мати непередбачувану форму, можуть проявлятися у різних користувачів і на різних версіях програми по різному, а розробник часто навіть не повідомляє про їх виправлення при виході свіжої версії. Тому при виявленні питань некоректності контролів у таблицях, проблем з коригуванням і збереженням інформації, друком тощо, користувач АРМ-ЗС може зайти у глухий кут. Єдиний вихід - звернення за роз'ясненням до свого інспектора у відділі ПФУ. Такий крок поки що мало дає позитивних результатів, бо місцевий персонал ПФУ знає не набагато більше за звичайних користувачів, але іншого варіанту немає. Зазвичай, питання відразу не вирішується, і доводиться чекати відповіді, тішачи себе думкою, що за вирішення поставленої проблеми відповідальність нестиме ще хтось.

Отже, на третьому етапі, задача бухгалтера - спробувати сформувати звіт і виявити власні проблеми при цьому. Якщо проблем не буде, вважайте, що Вам дуже пощастило. Якщо проблеми з'являться, спробуйте розібратися самостійно, або зверніться до ПФ. Якщо ж проблеми тимчасово не може вирішити навіть ПФУ, залишається тільки чекати додаткових законодавчих інструкцій та оновлень ПЗ АРМ-ЗС. На такий випадок ПФУ спеціально передбачив легальну можливість затримки подачі звіту на 7 календарних днів. Для цього потрібно просто написати відповідну заяву. Чи вистачить цього часу для вирішення проблем? Невідомо. Але, принаймні до кінця місяця, ще можна почекати.

Взагалі, з останнім оновленням, проблем не має бути у невеликих приватних комерційних структур. Адже там нарахуваня заробітної плати, як правило, дуже просте і потрібно буде заповнити лише таблиці 1 і 6. А от в бюджетних закладах розрахунки часто об'ємні, а на даний час ще й ускладнені ситуацією зі змінами законодавства. Варто тільки згадати, що в кінці минулого року відбулось незаплановане підвищення мінімальної заробіної плати, змінився порядок нарахування деяких типів лікарняних, з початку цього року з'явилися нові доплати медичним та педагогічним працівникам, а працювати доводиться по тимчасових кошторисах, бо державний бюджет не затверджено.
Саме тому переважна більшість бухгалтерів України звіт до ПФУ за січень 2010 року ще не здали і зараз перебувають в стані нервового очікування. Які були черги виснажених подавачів звітів у відділеннях ПФУ минулого тижня ми вже бачили, а які будуть черги в останні дні місяця, страшно навіть уявити.

No Comments have been Posted.
Post Comment
Please Login to Post a Comment.