Налаштування КПКВК

Ви мабуть помітили, що налаштування коду КПКВК доступне в декількох різних довідниках, а саме в довіднику контрагентів (при налаштуванні власних реквізитів), в довіднику джерел фінансування та довіднику підрозділів. Також, в зв`язку із виходом нової редакції наказу Міністерства фінансів України від 17 грудня 2020 року N 781, якою були внесені зміни до структури довідника, нам довелось додати ще один механізм для налаштування КПКВК. Це довідник який має назву “Довідник КПК для джерел фінансування”. Отже ці зміни стосуються лише деяких закладів освіти, а саме тих які мають фінансування за кодами КПК від 1021 по 1065. Здебільшого це департаменти та управління освіти міських, районних рад та ОТГ.


Нижче описана послідовність за якою програма визначає який саме код КПКВК застосувати до певної операції.

  1. Найвищій пріоритет має код КПКВК вказаний в довіднику джерел фінансування. Якщо в довіднику вказаний код що відрізняється від 0000000, то для операції буде застосований саме він, в іншому випадку переходимо до п.2.
  1. Наступним за пріоритетом йде код КПКВК, що вказаний в довіднику КПК для джерел фінансування, який відкривається з довідника джерел фінансування (див. малюнок). Для закладів освіти (управліннь, департаментів), які фінансуються за кодами КПК 1021-1065 потрібно створити відповідні підрозділи. Наприклад для кодів 1021, 1031, 1041, 1051, 1061 це може бути підрозділ з назвою “Заклади загальної середньої освіти”, для кодів 1022, 1032, 1042, 1052, 1062 – “Спец. заклади освіти” і т.д. Після цього потрібно заповнити “Довідник КПК для джерел фінансування” В результаті, в цьому довіднику, наприклад, для джерела фінансування “Місцевий бюджет” у Вас повинно існувати декілька записів з кодами 1021-1026 та відповідними підрозділами, для джерела фінансування “Освітня субвенція” у Вас повинно існувати декілька записів з кодами 1031-1035 і т.д. При цьому код КПКВК, який заведений в самому підрозділі ігнорується.
  1. Наступний пріоритет має код КПКВК, що вказаний в довіднику підрозділів. Якщо код КПКВК в довіднику підрозділів не порожній, та в  довіднику КПК для джерел фінансування немає запису з джерелом фінансування та підрозділом що відповідають тим що заведені в операції, то для операції буде використаний саме код, що записаний в довіднику підрозділів. Якщо поле код КПКВК в довіднику підрозділів не заповнене то переходимо до наступного пункту.
  1. Для установ які використовують спільний сервер з іншими установами і отримують фінансування не лише по профільному КПКВК, який вказаний в довіднику контрагентів, також варто створити окремий запис в довіднику КПК для джерел фінансування, в якому потрібно вказати потрібний код КПКВК, але при цьому поле підрозділ потрібно залишити порожнім. Якщо відповідного запису не існує, тоді дивимось п.5.
  1. Найнижчий пріоритет має код КПКВК, що вказаний в довіднику контрагентів, для Вашої установи. Якщо жоден з вищенаведених пунктів не підійшов, то для операції буде застосований саме він.