Thread subject: АгроСофт ::: автоматизація бухгалтерського обліку :: Програмне забезпечення ПФУ

Posted by metodist on 15-02-2013 16:24
#6

Оскільки вже випущено оновлення для АС-Зарплата (http://agrosoft.com.ua/news.php?readm...admore=210), аналіз проблем використання Медка підійшов до завершального етапу формування звіту. А саме, ручне додавання запису у таблицю, друк і збереження файлу.

Із ручним додаванням запису у таблицю проблем як таких немає. Просто АРМ-ЄВ, хоч і зрозуміліший ніж АРМ-ЗС, має трохи неочевидну логіку і назви команд. Якщо перший запис всі з легкістю вносять, то з другим виникає непорозуміння.
Отже, щоб додати другий і подальші записи у будь-якій таблиці, потрібно використати команду "Правка-Створити запис" (або натиснути на верхній панелі кнопку «білий листочок з зеленим плюсом» чи сполучення клавіш Ctrl+I).

Щодо друку, то існує проблема безпосереднього формування друкованої форми. Це виявляється, у першу чергу, через заповнення деяких полів. Зокрема, є помилки із заповненням ознаки типу таблиці "початкова/скасовуюча" та реквізитів керівників.
Так, тип "початкова" (відмітка хрестиком у заголовку сторінки) може бути просто відсутня, не зважаючи на відсутність помилок при автоматичній перевірці звіту та наявності відповідної відмітки (галочка) у списку таблиць додатку 4 і слова "початкова" там же.

А з реквізитами керівників цікавіше. Вони також можуть не відображатися у друкованій формі. Але проблема глибша ніж із типом документу. При автоперевірці будь-якої таблиці, навіть коли її відкрито у електронній формі, а рядок з керівником відсутній, може виникати повідомлення про помилку із ідентифікаційним номером. Це стосується як, власне, керівника так і головного бухгалтера. Сам факт включення у перевірку електронної форми полів, що відображаються лише в друкованій. дивний, але його можна зрозуміти з технічного боку. Адже підписи керівників підприємства є на кожній сторінці кожної таблиці звіту, а програма, очевидно, розроблена так, що таблиці завжди містять повний набір даних, а для користувача просто змінюється спосіб відображення.
Так от, протокол перевірки може вперто вказувати на некоректний формат ІПН керівництва, хоча це значення у картці підприємства абсолютно вірне. Помилка не залежить від способу внесення ІПН (перенесено через відновлення з резервної копії чи заповнено вручну). Повне видалення значення ІПН і повторне введення не допомагають.
Крім того, інші реквізити (ПІБ, посда), хоч і не перевіряються на коректність, теж не відображаються у друкованій формі, а якщо відображаються. то не змінюються після зміни реквізитів у картці підприємства. Закриття/відкриття таблиці, звіту чи усієї програми не допомагають.

Що із цим робити?
Допомагає команда "Правка-Оновити поля", яку треба запускати із відкритої таблиці. Усунення помилок не обов'язково відбудеться з одного разу. Необхідні експерименти. Якщо нічого не змінилося відразу, потрібно спробувати ще, перевіряючи кожного разу результат. Спостерігалась ситуація коли спочатку з'являвся лиш один реквізит, а після чергового оновлення полів інший. Також в протоколі автоперевірки може зникати і з'являтися помилка щодо ІПН керівництва. Але добитися повністю коректної форми документу все ж можливо.

Із збереженням звіту все легше. Це також непорозуміння з логікою програми. Щоб зберегти перевірений звіт у файл (не важливо, чи для надсилання електронною поштою, чи для запису на зовнішній носій), потрібно виконати команду "Файл-Експорт".

Наостанок, варто зауважити, що новий АРМ-ЄВ, він же Демо-Медок, займає набагато більше місця і працює в рази повільніше старого АРМ-ЗС. Програма запускається довго, вхід теж важкий, таблиці/довідники й інші екранні форми відкриваються дуже повільно. В роботі з ним іноді виникає проблема фізичного друку (документ не надсилається у чергу друку або надсилається, але не друкується). Спостерігається не завжди адекватна робота контекстного меню, дивні клавіатурні сполучення для різних команд, некоректні повідомлення із зауваженнями та інші дрібні недоліки.