Thread subject: АгроСофт ::: автоматизація бухгалтерського обліку :: Програмне забезпечення ПФУ

Posted by metodist on 12-02-2013 18:42
#3

Отже, які висновки можна зробити після ознайомлення із АРМ-ЄВ (чи як його вже називають між собою працівники ПФУ - АРМ-Медок)...

Щодо встановлення програми, то проблем особливих немає. Трохи дратує досить тривалий час розпакування, але з цим можна змиритися. А ось що справді не подобається, так це шлях по замовчуванню C:\Documents and Settings\All Users\Application Data\ArmZVIT\ArmZVIT . Якщо програму так глибоко і не очевидно закопати, потім виникнуть проблеми із пошуком, якщо зникнуть ярлики запуску. Та й великий ризик втратити базу даних при оновленні операційної системи, оскільки зазвичай резервують дані лише з C:\Documents and Settings\User\Мои документы, а про створення і збереження резервної копії самим АРМом взагалі рідко хто згадує.

Щодо першого запуску, то Медок має більш детальну картку підприємства, тому, навіть при відновленні з резервної копії АРМ-ЗС, пропонує заповнити деякі поля. Не усі з цих реквізитів зрозумілі, а пошук їх у довідниках незручний, але могло бути й гірше. Між іншим, найперше, програма запитує пароль. Цього боятися не варто, бо жодного паролю немає, достатньо підтвердити форму авторизації та спокійно йти далі.

Потім програма автоматично перевіряє наявність оновлень. Не зайва функція, оскільки вже зараз доступне оновлення 120, хоча ще вчора мова йшла про 119 версію. На сайті ПФУ оновлення відсутнє, тому, очевидно, що перевірка йде із серверу Беста. Хто думає, що програма після повідомлення про нову версію сама оновиться - помиляється. Демо-версія Медка, якою є наш новий АРМ-ЄВ, не має функціїї автоматичного оновлення. Тому, нові версії доведеться просити у відділеннях Фонду. Хоча, враховуючи оперативність підтримки сайту ПФУ, краще самостійно шукати оновлення Медка в мережі. Встановлюються оновлення у ручному режимі без проблем.

В самій роботі зі звітом складності немає. Інтерфейс, порівняно з АРМ-ЗС, спрощено і порядок дій зрозумілий. Відразу кидається в очі модернізований підхід до організації даних шляхом їх розділення на окремі вкладки. Тобто, кожна таблиця тепер відкривається паралельно, а не в одному чи окремому вікні. От за це можна трохи порадіти.

Із знайдених на початковому етапі ознайомлення помилок можна визначити основну: у таблиці 6 контроль вказує на помилку, якщо для одного працівника, внесеного кількома рядками різного типу (наприклад, заробтіна плата + ТВП + відпустка) у кожному рядку не вказано кількість днів трудових відносин. Таким чином, є протиріччя з методикою заповнення звіту, яка говорить, що це значення вказується тільки в одному рядку. Доведеться чекати оновлень або роз'яснень Фонду з цього питання.

Звісно, що формувати звіт у ручному режимі за наявності автоматизації розрахунку заробітної плати нераціонально, тому можемо подякувати розробникам Медка, що АРМ-ЄВ має функцію імпорту із зовнішніх програм з допомогою файлів формату *.dbf .
Стосовно цього питання є суттєве зауваження. Медок (чи, принаймні, його зірка під виглядом АРМ-ЄВ) не містить документу із описом структури файлів *.dbf для експорту. Зазвичай, такий документ мають класти у каталог ...\help\Manuals. В АРМ-ЗС за цим слідкували і при оновленні структур додавали відповідний файл опису. Ось і цього разу в оновленні АРМ-ЗС 9.31 такий документ був, завдяки чому розробники інших програм змогли отримати необхідну інформацію. Але ж згадана версія АРМ-ЗС була тестовою! Її можна було знайти лише на FTP Беста протягом кількох днів (згодом ця версія зникла). Мабуть, планувалося все ж дати шанс користувачам подальшої роботи в АРМ-ЗС замість переходу на цілком нову програму, але до кінця цю справу не довели й взяли за основу Медок.
Виконується імпорт командою з меню Файл. Причому, без сюрпризів знову не обійшлося... Оскільки нові структури *.dbf файлів передбачають лише додавання нових полів, теоретично, файли зі старою структурою мають також імпортуватися, але без нових значень (за їх фактичної відсутності). Натомість, подібна спроба імпорту завершується помилкою! І, як нескладно здогадатися, помилка саме у відсутності нових полів у старих файлах. Невже все настільки контролюється і що поганого було б у завантаженні 90% даних з можливістю подальшого їх доповнення вручну? Експериментальним методом було виявлено, що Медок продовжує традицію АРМ-ЗС, як програмного забезпечення для допитливих користувачів. Адже можливість імпортувати *.dbf файли старої структури залишилась! Невідомо чому, чи то забулись контроль в це місце поставити, чи спеціально залишили лазівку, але дані зі старих файлів можна затягнути у Медок не через основний імпорт, а через функцію додавання рядків з *.dbf файлу у відкриту таблицю (викликається з того ж меню Файл або з контекстного меню правої клавіші миші).

Отже, якщо Ви користувач АС-Зарплата - очікуйте на оновлення протягом 2-3 днів. До того часу маєте можливість або просто вивчати Медок, або формувати звіт вручну, або ж скористатись частковим імпортом.

Edited by metodist on 01-01-1970 05:00