Thread subject: АгроСофт ::: автоматизація бухгалтерського обліку :: Єдиний соціальний внесок

Posted by metodist on 17-11-2010 14:52
#1

Зміна українського законодавства змушує завести нову тему Форуму...

З 01.01.2011 року в Україні вступає в дію Закон "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування".
У спрощеному варіанті можна сказати, що замість чотирьох фондів соціального страхування залишиться лише один на базі Пенсійного фонду України. Відповідно, утримання та нарахування зводяться до одного типу, а також залишиться лише одна звітна форма.
Тексти Закону та відповідного йому Порядку загальнодоступні і розміщені навіть на нашому сайті (можете ознайомитися із новиною за адресою: http://agrosoft.com.ua/news.php?readm...admore=124 ). Та попри те, вони не враховують багатьох нюансів, які виникають разом з основними змінами.
Наприклад, не зрозуміло на даний час, як бути з планом бухгалтерських рахунків, зокрема бюджетних установ: залишиться ЄСВ на 651 замість пенсійних внесків чи буде щось інше, та й решту, мабуть, не завадило б скасувати.
Інше питання - у формах додатків до Порядку не передбачено вказування окремо загального фонду заробітної плати та фонду, на який нараховуються внески: чи це означає, що норма обмеження максимальної суми для соц.внесків скасовується, чи цей момент не врахували...
Аналіз тих же форм на перший погляд показує, що вкотре не враховуються ситуації з перерахунками заробітної плати за інші періоди. Тобто, передбачені правила розподілу нарахування відпусток та лікарняних, але не зрозуміло, що робити із іншими типами перерахунків. А це, на хвилинку, не обов'язково дії з вини бухгалтера - згадайте лишень грандіозні перерахунки за першу половину 2010 року, пов'язані із надто запізнілим прийняттям Держбюджету.
Під питанням також спосіб визначення ознаки застрахованої особи, оскільки для "звичайної зарплати" передбачено одну ознаку, а для компенсацій по тимчасовій непрацездатності - іншу.
Хвилювання викликає також проблема вчасного оновлення спеціалізованого програмного забезпечення (а те, що це буде все той же АРМ-ЗС від БЕСТу - майже стовідсоткова гарантія) та приведення іншого бухгалтерського ПЗ у відповідність новим алгоритмам роботи і форматам звітності.

Подібних запитань вже зараз надто багато, а часу для їх вирішення все менше. Тож будемо чекати на подальший розвиток подій...