Thread subject: АгроСофт ::: автоматизація бухгалтерського обліку :: Хто правий?

Posted by metodist on 23-10-2009 19:43
#2

Для прикладу, першим проблемним запитанням є ситуація з утриманням, а особливо з нарахуванням на фонд оплати праці за угодами цивільно-правового характеру.
Зокрема, на даний час АС-Зарплата при формуванні меморіального ордеру №5 нараховує на суми оплат цивільно-правових договорів внески до пенсійного фонду та фонду зайнятості. В той же час, деякі користувачі категорично вважають таку ситуацію неправильною і пропонують проводити нарахування також до фондів соціального страхування на випадок безробіття та від нещасного випадку на виробництві. На підтвердження цієї думки висуваються аргументи, що "так завжди було", "так сказав Фонд" тощо.
Варто лиш зауважити, що, дійсно, АС-Зарплата деякий час проводила усі нарахування на суми за договорами ЦПХ. Але, врешті ми помітили це і, проаналізувавши нормативну базу, виправили механізм і скасували нарахування до ФСС з ТВП і ФСС від НВ.
Суть наших аргументів полягає у твердженні, що соціальні внески вказаного типу для самозайнятих осіб є справою цілком добровільною. Тому, за бажанням, такі особи можуть самостійно застрахуватися у відповідних Фондах і сплачувати потрібні внески за встановленим порядком.
Нагадаємо також, що свого часу (досить давно вже це було) на суми за угодами ЦПХ взагалі не було нарахувань до соц.фондів. Потім результатом різних реформ стало обов'язкове нарахування до ПФУ (зараз взагалі важко знайти суми, з яких не сплачуються ці внески Smile ). І лише, порівняно, нещодавно (з 13.01.2009) нарахування на фонд сум за угодами ЦПХ стало проводитися також до ФСС на випадок безробіття, що пов'язано із "антикризовими" змінами відповідного законодавства. Решта ж соц.внесків свого статусу не змінювала.
Крім того, постає просте запитання щодо оплати тичасової непрацездатності або компенсації за нещасний випадок особам, що виконували роботи за ЦПД. Адже хто їм має компенсувати відповідні лікарняні листи, якщо фактично уся їх праця "тимчасова" (тобто лише в рамках конкретного договору) і як правило роботи проводяться у різних роботодавців? Відповідь - ніхто. Забезпечуєш себе роботою сам - потурбуйся про "чорний день".

Для вивчення нормативної бази можна скористатися, наприклад, Законом України "Про розмір внесків на деякі види загальнообов'язкового державного соціального страхування", різними роз'яснювальними листами (МінПраці ДЦЗ №ДЦ-03-1696/0/6-09 від 10.03.2009, ДПА №1466/К/17-0715/4570/7/17-0717 від 11.03.2006, ПФУ №8157/03-20 від 13.05.2008 і ін.), консультаціями спеціалістів ("Праця і зарплата" за лютий 2001р. №8(252), "Дебет-Кредит" №11 2001р. і ін.) тощо.
На нашому сайті можна ознайомитися з Законом України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності" (http://agrosoft.com.ua/articles.php?a...icle_id=19)

Edited by metodist on 23-10-2009 19:44