Thread subject: АгроСофт ::: автоматизація бухгалтерського обліку :: Обговорення АС-Зарплата

Posted by metodist on 18-09-2018 16:09
#33

Зверніть увагу, що з 28.08.2018 року вступив у дію Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення економічних передумов для посилення захисту права дитини на належне утримання» від 03.07.2018 р. № 2475-VIII.

Згідно нього, зокрема, варто відзначити дві зміни, які потрібно врахувати бухгалтеру.
По-перше, зменшено термін звітності щодо утриманих аліментів до щомісячного. Форма звіту залишилася колишньою і наведена в додатку 9 до Інструкції № 512/5.
По-друге, перерахування коштів відтепер необхідно здійснювати не безпосередньому отримувачу згідно виконавчого провадження, а на відповідний рахунок органу державної виконавчої служби (або приватного виконавця).

Витяг із Закону України «Про виконавче провадження» від 02.06.2016 р. № 1404-VIII:
Стаття 69. Відрахування із заробітної плати, пенсії, стипендії та інших доходів боржника

1. Підприємства, установи, організації, фізичні особи, фізичні особи - підприємці здійснюють відрахування із заробітної плати, пенсії, стипендії та інших доходів боржника і перераховують кошти на відповідний рахунок органу державної виконавчої служби, рахунок приватного виконавця у строк, встановлений для здійснення зазначених виплат боржнику, а в разі якщо такий строк не встановлено, - до десятого числа місяця, наступного за місяцем, за який здійснюється стягнення. Такі підприємства, установи, організації, фізичні особи, фізичні особи - підприємці щомісяця надсилають виконавцю звіт про здійснені відрахування та виплати за формою, встановленою Міністерством юстиції України.
{Частина перша статті 69 із змінами, внесеними згідно із Законом № 2475-VIII від 03.07.2018}


Але, за отриманою на сьогодні інформацією, виконавча служба поки що відмовляється приймати кошти. Принаймні, таку відповідь дають стосовно наявних виконавчих листів, а про порядок опрацювання нових не повідомляють.
В зв'язку з цим, рекомендується отримати власне роз'яснення від місцевого органу виконавчої служби щодо порядку перерахування коштів після 28.08.2018 року.