Thread subject: АгроСофт ::: автоматизація бухгалтерського обліку :: Обговорення АС-Зарплата

Posted by metodist on 21-05-2010 18:52
#6

До уваги Tublikarnya та інших користувачів АС-Зарплата, кого турбують повідомлення програми про підозрілі розрахунки

Нагадуємо, що програма містить модуль автоматичної діагностики даних, що видає свої результати у протоколи. Модуль складається з двох частин і, відповідно, може показувати два протоколи: помилок та зауважень.
Логіка діагностики полягає у перевірці даних перед закриттям розрахункового місяця. В ідеалі перед переходом на наступний місяць не повинно бути жодних повідомлень після діагностики. Але допускається наявність зауважень. "Зауважувальні" повідомлення лише звертають увагу користувача на приведення даних до рекомендованих значень. Тобто, причини цих зауважень не порушують цілісність та коректність даних розрахунку заробітної плати. А ось закривати місяць із помилками не можна, оскільки це на 90% призведе до порушення цілісності розрахунку. Простіше кажучи, архів минулого періоду з помилками не буде відповідати друкованим формам, сальдо тощо поточного періоду.
А тепер до суті питання. Повідомлення програми про підозрілі розрахунки є ЗАУВАЖЕННЯМ. А сенс цього зауваження у тому, щоб попередити користувача про нарахування/утримання розрахункового листка, що розповсюджуються на період більший 3 попередніх/наступних місяців порівняно з поточним. У вказаних межах, дійсно, допускаються коригування заробітної плати за минулий період або нарахування відпусток/лікарняних за майбутній період. Якщо ж знаходяться значення, що виходять за межі (+-)3 місяців - це сигнал до перевірки. Адже зазвичай така ситуація виникає лише в результаті механічної помилки користувача, коли випадково виставляється надто далекий період часу.
Таким чином, користувач, теоретично, може взагалі не звертати уваги на зауваження. Але ми рекомендуємо все-таки перевіряти усі повідомлення діагностики. Це набагато зменшує шанси отримання помилок методологічного характеру.
Цього року склалась досить унікальна ситуація, коли Держбюджет прийнято майже в середині року, причому він впливає на ключові значення для розрахунку заробітної плати, починаючи з 01.01.2010р. Ось і виходить, що поточний розрахунок заробітної плати міститиме масові перерахунки, що належатимуть періоду більшому 3 минулих місяців. І діагностика чесно попереджатиме користувача про це об'ємним протоколом зауважень про підозрілі розрахунки. Це може й дещо неприємно психологічно, але доведеться змиритися.
Діагностику даних можна запускати вручну і вона автоматично безумовно запускається перед самим переходом на наступний місяць. Та є додаткове налаштування програми, яке вмикає автоматичний запуск діагностики перед формуванням будь-яких звітно-довідкових форм. Ця функція допомагає уникнути ситуації друку документів на фактично помилкових даних, якщо перед цим не було запущено перевірку даних вручну. Оскільки такі документи (наприклад, оборотна відомість, свод по видах оплат, форма 5 тощо) формуються лише на завершальному етапі розрахунку заробітної плати, то незручностей не повинно бути. Але, якщо, з якихось причин, доводиться багато разів підряд формувати сводні форми і постійні зауваження дратують, можна й вимкнути автоперевірку перед друком. Та, в такому разі, на користувача лягає більша відповідальність за коректність тих самих документів, оскільки можна пропустити важливі зауваженя чи навіть помилки, які виявляться лише перед фактичним закриттям місяця, коли вже може бути пізно їх виправляти (здійснено виплату заробітної плати).
Висновки:
1) зрозумійте ситуацію із зауваженнями у поточному місяці правильно, перевіривши перед закриттям періоду, чи усі вони "нормальні";
2) якщо дратують зауваження перед друком сводів, спробуйте потерпіти і все-таки слідкувати за повідомленнями, щоб не пропустити хоча б помилок;
3) якщо сили волі не вистачає, можете вимкнути діагностику перед друком, але виявіть максимальну увагу при остаточному формуванні сводів для складання звітів, виплати заробітної плати тощо.

Edited by metodist on 21-05-2010 18:53