Thread subject: АгроСофт ::: автоматизація бухгалтерського обліку :: Обговорення АС-Зарплата

Posted by metodist on 06-02-2015 19:18
#18

З'явилось більш предметне відео про нововведення щодо єдиного внеску у 2015 році від Державної фіскальної служби України:

Зі сказаного можна винести такі підсумки:
1) нарахування ЄВ таки має бути перенесене на рівень фізичної особи, замість місячного ФЗП за установою;
2) ЄВ набирає ознак ПДФО (у частині контролю за ПСП та відсотковою ставкою) щодо помісячного контролю утримання (в даному випадку сума ЄВ хоч і називається нарахуванням, фактично є утриманням з роботодавця);
3) обмеження за мінімальним внеском діє для повністю відпрацьованого місяця;
4) при застосуванні обмеження за мінімальним внеском має враховуватися лише ставка нарахування відповідно до класу професійного ризику;
5) зміни у звітності чекати доведеться невизначений час (складено проект, але ми пам'ятаємо про подібний проект змін до звіту 1ДФ щодо відображення військового збору, який чекаємо вже пів року), а ПФУ попереджено про врахування тимчасової невідповідності звітних та реальних нарахувань.

Що залишилось за кадром:
1) не описана ситуація, якщо у місяці є лише лікарняний - невже також застосовувати загальну ставку?
2) не до кінця ситуація з перехідними відпустками - після розподілу сум за місяцями, в якому порядку контролювати обмеження внеску?
3) не згадано ситуації із перерахунками заробітної плати за минулий період - чи вони також мають контролюватися помісячно?
4) не розглянуто варіант зменшення заробітної плати за минулий період перерахунками будь-якого типу - чи існує механізм повернення/взаємозарахування надміру сплачених внесків в зв'язку із застосування обмеження?
5) втрачено логіку у питанні щодо відпустки без збереження заробітної плати - якщо зачеплено частину місяця, то обмеження за мінімальним внеском діє, а якщо відсутній заробіток за весь місяць, то чомусь ні?
6) не враховано роботу бюджетних установ, де відсутнє питання тіньового обліку та є затверджені річні кошториси - наскільки доцільно застосовувати обмеження для бюджетних працівників, які чесно відпрацьовують неповну ставку і де взяти на це кошти?

А головне, що ДФСУ ніяк не регламентує свої консультації. Для такого складного алгоритму обліку єдиного внеску мають бути чіткі методичні інструкції, затверджені нормативно. На даний час маємо лише таку собі розповідь у вільному стилі. Навіть її публікація на сайті ДФСУ не надасть юридичної сили цим словам. Адже, бухгалтер фактично не має нормативного обгрунтування результатів нарахування ЄВ за новими правилами і не зможе відстояти свою точку зору у разі конфлікту з контролюючими органами.

Очевидно, умов повноцінної реалізації змін у автоматизації розрахунку заробітної плати, зокрема в нашому програмному забезпеченні "АС-Зарплата", недостатньо. Тому, ми продовжуємо слідкувати за консультаціями і очікувати хоч натяку на юридичне врегулювання оновленої методики нарахування єдиного внеску. Нагадуємо, що питання нарахування ЄВ ніяк не обмежує роботу з "АС-Зарплата", оскільки обмеження за мінімальним внеском не масове (навіть теоретично, застосовується далеко не до всіх працівників), а коригування місячної суми нарахованого ЄВ можливе в ручному режимі.

Edited by metodist on 01-01-1970 05:00