Перші налаштування АС-Зарплата 3.5
Posted by metodist on January 14 2011 15:21:00
У версію "АС-Зарплата" 3.5.0, окрім інших змін поточного характеру (з якими можна ознайомитися на Форумі), насамперед внесено механізм роботи із Єдиним внеском на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а також скориговано порядок утримання Податку на доходи фізичних осіб.
Ці зміни носять персональний характер і цілком нові параметри, тому користувачам необхідно виконати деякі налаштування після оновлення з версії "АС-Зарплата" 3.4. Для полегшення, пропонуємо загальний ілюстрований опис дій.

Детальніше дивіться у розширеній версії новини

Extended News
У версію "АС-Зарплата" 3.5.0, окрім інших змін поточного характеру (з якими можна ознайомитися на Форумі), насамперед внесено механізм роботи із Єдиним внеском на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а також скориговано порядок утримання Податку на доходи фізичних осіб.
Ці зміни носять персональний характер і цілком нові параметри, тому користувачам необхідно виконати деякі налаштування після оновлення з версії "АС-Зарплата" 3.4. Для полегшення переходу, пропонуємо загальний ілюстрований опис дій.

Загальний порядок дій користувачів "АС-Зарплата"
для початкового налаштування версії 3.5

(на прикладі версії 3.5.0)
Зображення можна переглядати і гортати в нормальному
розмірі, клацнувши по ньому мишею


1) Оновити "АС-Зарплата" до версії не нижче 3.5.0

2) Налаштувати Довідник щомісячних констант.
Починаючи з січня 2011 року у ньому активується додаткова вкладка для Єдиного внеску (ЄВ), де потрібно внести ставки внеску для різних типів нарахувань. Ліміт застосування ЄВ заблоковано через автоматичне встановлення значення від прожиткового мінімуму.



Також у довіднику констант необхідно внести значення для нової прогресивної ставки податку на доходи фізичних осіб (ПДФО).



3) Налаштувати Довідник видів оплат.
а) У розділі утримань автоматично додано два нових записи для ЄВ.



Кожному необхідно встановити окремий порядковий номер (від 200), вибрати відповідний бухгалтерський рахунок, стовпець для оборотної відомості (якщо використовується така друкована форма) та перевірити коректність відмітки типу утримання (єдиний соціальний внесок).



б) Можна додатково налаштувати види оплат для утримання ПДФО (для розрахунків не критично). Адже тепер можна бачити у розрахунковому листку не лише суму, з якої утримується податок, а й суму застосованої соціальної пільги. Для цього потрібно ввімкнути змінну "k2", якій і встановити нове значення "соціальна пільга".



в) У розділі нарахувань необхідно скоригувати усі види оплат, які застосовуються при нарахуванні компенсації за тимчасову непрацездатність. Для них потрібно ввімкнути відмітку "лікарняні" (це дозволить застосовувати відповідну ставку ЄВ).



г) Крім того, у розділі утримань можна видалити відтепер зайві види оплат для ПФ, ФССзТВП і ФЗ.

4) Налаштувати Довідник входимості видів оплат у розрахунки.
У ньому автоматично з'явиться новий стовпець для ЄВ, по якому потрібно поставити відмітки про утримання відносно нарахувань. Номер стовпця може бути різний, оскільки підбирається найближчий вільний.



5) Налаштувати облікові картки усіх працівників.
а) Перевірити і, при потребі, скоригувати розмір соціальної пільги для ПДФО.

б) Встановити потрібну ставку ЄВ.



6) Перевірити у будь-якому розрахунковому листку коректність попередніх налаштувань
а) Усі типи утримань, що втратили чинність, мають зникнути. Натомість, має з'явитися новий - "Єдиний соц.внесок"



б) Довідкова інформація по ЄВ має відображати коректні значення сум та ставок внеску. Перших два значення - для загальної ставки, інші два - для сум компенсації за тимчасову непрацездатність.



в) Довідкова інформація по ПДФО має відображати суму застосованої соціальної пільги.




Примітки
1. Налаштування видів оплат для ПДФО щодо відображення сум соціальних пільг - необов'язкове. Це лише додаткова опція для зручності.
2. Видалення непотрібних видів оплат із розділу утримань довідника видів оплат - необов'язкове. Це лише порада для оптимізації.
3. При налаштуванні видів оплат згідно п.3 для встановлення нових значень полів "для оборотки" і змінної "k2" їх, звісно ж, потрібно спочатку створити у відповідних піддовідниках.
4. Для коректного застосування змін облікових карток потрібно обов'язково зайти у режим їх редагування і виконати вихід із записом. Цю дію потрібно зробити для УСІХ працівників.
5. Усі описані вище дії спрямовані на налаштування, в першу чергу, УТРИМАННЯ ЄВ. Зміни "АС-Зарплата" стосовно форми МО №5 (а отже НАРАХУВАННЯ ЄВ на ФЗП) потребують додаткових законодавчих інструкцій і будуть реалізовані згодом.